Öğrenci Görüşleri

Gülnur Özkurt / Y.Kredi - IT Budget & Purchase Team Leader

Merhaba, Maltepe Üniversitesi e-MBA güz dönemi öğrencisiyim. Üniversiteden 1997 yılında mezun oldum. Mezun olur olmaz da işe girdiğimden yüksek lisans yapmak için zaman bulamadım. Çünkü işi aksatmamam için yer ve zamandan bağımsız bir program olması gerekiyordu ve böyle bir program o dönemde yoktu. Son yıllarda hepimizin bildiği gibi uzaktan eğitimle yüksek lisans programları artış gösterdi. Yaptığım araştırmalar sonucu bana en uygun programın Maltepe Üniversitesi'nde olduğunu gördüm. Özellikle sanal sınıf uygulaması çok iyi bir fikir. Her ne kadar çalışıyor ve evli olmam dolayısı ile her hafta katılma fırsatı bulamamış olsam da katılma imkânı olan öğrenciler için faydalı olduğu kanaatindeyim. Program eğitmenlerinin kalitesi de yine bu programı seçmiş olmamdaki diğer etkenlerdendir. Ayrıca program bitmeden işyerimde terfi aldım. Gerçi zaten zamanı gelmişti ancak üstlerimin kendimi geliştirme çabamı da dikkate aldıklarına kuşkum yok. Programın başladığı günden itibaren her aşamasını yaşayan biri olarak bizden sonraki öğrenciler için çok daha yararlı olacağını düşünüyorum. Saygılarımla

Giray Mutlu / Korteks Mensucat - Tedarikçi Firma Yönetici

Her şeyden önce normal iş hayatınıza ayırmanız gereken zamandan çalmadan yürütebileceğiniz bir eğitim programı. İlk önce uzaktan eğitim size ne kadar faydalı olabilir diye düşünmeden edemiyorsunuz; ancak sisteme dahil olduktan sonra özellikle interaktif bir uygulama olan sanal sınıf derslerine katıldıkça fikriniz değişiyor. Çağı yakalayabilmiş ve bilgilerini sürekli güncelleyen son derece kaliteli bir öğretim kadrosu ile bu sanal sınıflar aracılığıyla günümüzün ilgili sorunlarını tartışabilmek ve çözüm üretebilme metotları hakkında bilgi edinebilmek şansına sahip oluyorsunuz. Eğer bilgilenmeyi ve bireysel gelişiminizi mba yaparak sürdürmek istiyor ancak yoğun iş temponuz nedeniyle örgün bir eğitime katılamıyorsanız Maltepe Üniversitesi e-MBA eğitimi tam size göre.

Ahmet DAĞLI / T.Halk Bank - Proje Değ.ve Mali Tahlil

e-MBA eğitimini, benim gibi tam zamanlı çalışmak zorunda olanlar için eşsiz bir fırsat olarak görüyorum. İş hayatında çevrenizdekilerden bir adım önde olmak ve olaylara farklı açılardan bakabilme kabiliyetini elde etmenin kıyasıya rekabetlerin yaşandığı günümüz iş dünyasında işgörenlerin ve işverenlerin en büyük hedefi olduğunu düşünüyorum. Hedeflerine ulaşmak isteyenler ile hem kariyer yapmak hem de bilgi sahibi olmak isteyenler için normal MBA'dan hiçbir eksik yönü bulunmayan e-MBA'yı tavsiye ediyorum.

Kamil Çınar / TT - Teknik İşletme ve Yatırım Müdürü

Maltepe e-MBA ile iş yoğunluğundan ayrıca bulunduğum şehirde yüksek lisans eğitim imkânı olmadığından bugüne kadar hep ertelediğim ve yıllarca özlemini çektiğim zamandan mekandan bağımsız kaliteli, ders hocaları kesinlikle özverili bir eğitim programına kavuştum. Maltepe Üniversitesi kesinlikle yüksek lisans e-MBA eğitiminde bir ayrıcalık oluşturmaktadır. Beklediğim bir e-MBA programını görmekteyim. Kesinlikle yüksek lisans eğitimi düşünenlere zamanım yok diyenlere sadece hafta içi ders takibiyle başarılı olunabileceğini söyleyerek tavsiye ediyorum.

Aslı VARDI

Maltepe Üniversitesi e-MBA Programı son derece ciddi ve kaliteli eğitimi ve her biri kendi konusunda gerçekten uzman öğretim kadrosu ile kişisel ve akademik gelişimime çok büyük katkıda bulundu. Maltepe Üniversitesi'ne teşekkürler.