e-MBA Türkçe Yüksek Lisans Tezsiz

eMBA İşletme Yüksek Lisans (Tezsiz) programı, zaman ve mekan bağımsız uzaktan eğitim modeline uygun olarak ve çağımızın yönetim yetkinlik alanları incelenerek, 1 adet zorunlu (Araştırma Yöntemleri dersi) , 9 adet seçmeli olmak üzere, toplam 10 adet ders ve buna ilave olarak Bitirme Projesinden oluşmaktadır.   Programı başarıyla tamamlayanlar işletme yüksek lisans diploması almaya hak kazanırlar. Programdan mezun olabilmek için 4 üzerinden 2,5 ortalamaya sahip olmak gerekmektedir.  Seçmeli dersler, ilgi alanına odaklanmaya imkan sağlayacak şekilde belirlenmiştir.  Seçmeli derslerin açılabilmesi için belirlenecek asgari öğrenci sayısının derse kaydolması gerekmektedir.  Programa kaydolan öğrencilerimiz, diğer öğrencilerimizle aynı haklara sahip olacakları gibi üniversite bünyesinde düzenlenen ve özel önem verdiğimiz akademik etkinliklere ve çalıştaylara da dilerlerse katılabileceklerdir.  

Eğitim süresi 3 dönemdir. Bir dönemde en fazla 5 ders alınabilir. Mezuniyet şartlarını tamamlayan öğrenciler eğitim süresinden daha önce programı tamamlayabilirler. 
 

Programın İşleyişi

Uzaktan eğitim programlarında tüm ders materyallerine internet ortamında öğrenim yönetim sistemine kullanıcı adı ve parola ile giriş yapılarak erişilebilir. Ödev ve projeler sistem üzerinden teslim edilir. Ara sınavlar internet üzerinden çevrim içi olarak yapılır. Yarıyıl sonu sınavları kampüste gözetmen eşliğinde yapılmaktadır. Canlı dersler akşam mesai saatleri dışında yapılır ve kayıt edilen dersler daha sonra izlenilebilir.

İŞLETME ANABİLİM DALI
e-İŞLETME TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI (UZAKTAN)